Na tvojo besedo

Oratorij je potekal od 30. junija do 5. julija. Udeležilo se ga je 53 otrok pod vodstvom 13. animatorjev. Animatorje sta vodila Peter Križan in Petra Štrucelj. Prvi dan v ponedeljek nam je nekoliko nagajal dež. Vse ostale dni smo imeli lepo vreme. Oratorij je potekal po ustaljenem urniku. Zbirali smo se ob 9. Sledila je himna in dvig zastave. Pred učilnico so animatorji predstavili igro in vsebino dneva. V cerkvi smo opravili molitev. Sledile so kateheze in delavnice. Kuharica Francka in bogoslovec Branko sta nam ob pomoči gospe Marinke pripraviljali kosilo. Popoldne so sledile igre in zaključek ob 16. uri. Posebna je bila tudi pritrkovalska delavnica, ki jo je vodil naš gost bogoslovec Boštjan Gorišek. Lepo doživetje je bila tudi vožnja s konjsko vprego. Vozil nas je g Franc Jurejevčič.  V sredo 2. junija smo imeli oratorijski izlet. Poromali smo k Mariji na Zaplaz. Sveto mašo smo imeli skupaj z oratorijem iz župnije Ajdovec. Po končani maši so otroci z Ajdovca predstavili svoje glasbene in ritmične točke. Pot smo nadaljevili v semnišče v Ljubljani, kjer nas je sprejel g. ravnatelj in nam predstavil semenišče. Ogledali smo si tudi starodavno semeniško knjižnico. Pot smo nadaljevali v tehniški muzej Slovenije v Bistri, kjer smo si ogledali stare avtomobile in druge različne predmete. Srečno nas je vozil, kljub zapletom s policijo g. Andrej Jaklič.  Posebno doživetje je bil vodni tobogan, ki so nam ga postavili animatorji v petek, ko smo imeli tudi druge vodne igre. Oratorij smo zaključil v soboto popoldne s sveto mašo, ki so se je udeležili tudi starši. Staršem in vsem, ki so darovali svoje sladke dobrote in vsem sponzorjem se lepo zahvaljujemo.